Księgarnia z ebookami epub, mobi i plikami mp3
Kategorie
Promocja 9,90
Promocja 9,90
Szybki kontakt

biuro@prodoks.pl

+48 502 281 063

Pomoce i instrukcje. Podstawowe informacje o e-bookach

Podstawowe informacje o e-bookach i sposobach ich odtwarzania

E-book to elektroniczna wersja papierowej książki. Plik z treścią książki można pobierać i czytać za pomocą komputera, laptopa, smartfona, tabletu oraz specjalnego czytnika.
Książki w formie elektronicznej dostępne są przeważnie w trzech podstawowych formatach: ePub, PDF oraz mobi. Mobi jest specyficznym formatem używanym na iPadach, iPhone’ach i czytnikach Kindle. Z kolei PDF-a i ePuba otworzyć możemy na komputerach stacjonarnych, telefonach, smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android. W czytnikach takich jak np. Pocetbook otwierane są formaty ePub i PDF.
ePub to nowoczesny format e-booków, który stał się standardem publikacji elektronicznych książek. Największą zaletą tego formatu jest płynne dopasowywanie publikacji do urządzenia, na którym jest ona przeglądana. W praktyce oznacza to, że e-book będzie dobrze wyglądał na każdej platformie sprzętowej. Swoje zalety ePub ujawnia zwłaszcza wtedy, gdy czytamy e-booki na czytnikach, smartfonach lub urządzeniach o małych ekranach.

Jakie są zalety e-booków?
•    Łatwo można pobierać książki z internetu niezależnie od godzin i dni pracy księgarni. Dodatkowym atutem jest szybkość oraz brak konieczności wychodzenia z domu.
•    Mają niską wagę – możliwość umieszczenia około 2000 książek w jednym urządzeniu.
•    Dają możliwość powiększania liter i czytania na różnych urządzeniach.
•    Są zwykle dużo tańsze od wydań papierowych.

Każdy zakupiony plik e-booka posiada indywidualne oznaczenie, tak zwany watermark. Stosuje się go w celu identyfikacji transakcji. Nie wpływa on na wygodę korzystania z e-booka.

W eprodoks.pl staramy się dać czytelnikowi dwa lub trzy formaty do wyboru, tak aby kupując e-booka można było z niego korzystać na różnych urządzeniach. Ważne! Jeżeli klient dokonuje zakupu e-booka jako zalogowany – zakładając wcześniej konto – zamówione pliki otrzyma w przestrzeni „Twoje konto/ebooki” z możliwością wielokrotnego pobierania na różne urządzenia. Jest to rekomendowany sposób zakupu! Jeśli klient zakupi e-booka jako niezalogowany, drogą mailową otrzyma jedynie linki z adresem, pod którym będzie mógł pobrać zakupione pliki.
W przypadku zakupu e-booków korzystne jest zalogowanie w naszej księgarni. Rozwiązanie takie zapewnia ochronę interesów klienta i trwały dostęp do zakupionych książek. Sprawdza się to doskonale w przypadku awarii lub utraty czytnika i gwarantuje, że klient nie utraci zakupionych wcześniej e-booków. W przestrzeni „Twoje konto/ebooki” klient znajdzie wszystkie e-booki oraz audiobooki, które zakupił w naszej księgarni, będzie mógł je pobrać w dowolnym czasie i z dowolnego komputera po zalogowaniu się na swoje konto.